Gümüşhane Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

UMKE ekipleri Gümüşhane yaylalarında tatbikat yaptı

SAĞLIK BAKANLIĞI 2021 ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİBİ (UMKE) FAALİYET PLANINDA YER ALAN 3. BÖLGE UMKE TEMEL EĞİTİM TATBİKATI GÜMÜŞHANE’NİN TOKLUCA YAYLASINA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UMKE ekipleri Gümüşhane yaylalarında tatbikat yaptı
189 views
21 Haziran 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 2021 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) faaliyet planında yer alan 3. Bölge UMKE Temel Eğitim Tatbikatı Gümüşhane’nin Tokluca yaylasına gerçekleştirildi.

22-26 Mart Tarihleri arasında gerçekleşen 5 günlük UMKE Temel Eğitiminin ardından 2. etabı olan Bölge UMKE Temel Eğitim Tatbikatı Trabzon’dan 2 eğitmen, 3 gözlemci, Rize ve Giresun illerinden 1’er eğitmen ve 3’er gözetmen, Gümüşhane’den 3 eğitmen, 5 gözlemci ve 28 kişilik UMKE gönüllüsünün katılımıyla 3 gün boyunca Gümüşhane’nin merkeze bağlı Çamlıköy köyünün Tokluca yaylasında gerçekleştirildi.

Tatbikatta temel yaşam desteği, havayolu açıklığının sağlanması, travmalı hastalara yaklaşım, araç altın da ve enkaz altındaki hastaya yaklaşım, cruh sendromu, temel kampçılık gibi birçok konuda eğitim verildi.

Denizden 2 bin 250 metre yüksekteki yaylaya çadırlarını kurarak 3 gününü burada geçiren UMKE gönüllüleri hazırlanan zorlu parkurlardan geçerek gece tatbikatı da gerçekleştirdi.

Eğitimin son gününde ise senaryo gereği çoklu trafik kazası ve deprem tatbikatı gerçekleştirildi. 28 kişilik UMKE gönüllüsü tüm süreci başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazandı.

Tatbikatın 2.gününe katılan İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Cemalettin Atalay, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Hakan Çimen, 112 Başhekimi Dr. Erdi Ertan, eğitime katılan, tamamıyla gönüllülük esasına dayanan UMKE gönüllülerine ve UMKE eğitmenlerine teşekkür etti.

Eğitimin sonunda Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Hakan Çimen ve 112 Başhekim Yardımcısı Dr. Ayhan Arslancan tarafından eğitime katılan ve başarı gösterenlere belgeleri, eğitmen ve gözetmenlere de teşekkür belgesi verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.